Захарова: Бајден да одговори ДАЛИ ГИ РЕАЛИЗИРА ЗАКАНИТЕ ЗА СЕВЕРЕН ТЕК


Сомнежите за саботажа на гасоводите Северен тек 1 и Северен тек 2 во шведските и данските води на Балтичкото Море се засилија во четвртокот откако шведската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија е информирана преку дипломатски канали дека не се планира да се вклучи Москва во истрагата за инцидентите на гасоводите Северен тек 1 и 2, изјави ...
| | веќе видена | слични

Подготвил: Mарјан Велевски Претседателката на Европската комисија ја повика Европската Унија Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Портпаролка на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, на „Телеграм“ објави дека земјите од Европската Унија ќе мора да се соочат со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен се заложи за воведување безбедносни проверки на клучната европска инфраструктура, вклучително и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германската сојузна полиција БКА претпоставува дека минатонеделните експлозии на гасоводот Северен тек биле „целен чин на саботажа“ во кој најверојатно биле ...
| | веќе видена | слични

Саботажата врз цевководите на двата гасовода Северен тек наликуваат на нападот на американската Централна разузнавачка агенција (CIA) во 1983 година врз ...
| | веќе видена | слични

Русија мора да учествува во истрагата за експлозиите на гасоводите „Северен тек“ под Балтичкото Море,изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, цитиран од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членките на Европската унија се договорија за нова рунда санкции против Русија поради нејзината агресија врз Украина, објави во средата чешкото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Божидар Божиновски ја искористи новата мундијалска победа на пенали на хрватските фудбалери за во објавата на денот на Фејсбук да ја парафразира славната мисла ...
сите 209 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Захарова: Бајден да одговори ДАЛИ ГИ РЕАЛИЗИРА ЗАКАНИТЕ ЗА СЕВЕРЕН ТЕК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: