Георгиевски: И Општина Илинден цели кон користење на фондови за развој на скопските општини

И во Општина Илинден се одржа седница на Советот за развој на скопски плански регион. Градоначалникот на Општина Илинден, Александар Георгиевски на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Секогаш е задоволство да се присуства на почеток на проект којшто ќе значи подобар и поквалитетен живот на граѓаните во овој дел на Скопје, конкретно во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денес на мое големо задоволство тука сме заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ да одбележиме официјално започнување со градба на една нова, модерна градинка на ...
| | веќе видена | слични

Креирање на безбедни средини за граѓаните и подигнување на безбедноста на сите учесници во сообраќајот е еден од најважните приоритети на Општина Аеродром која ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Општина Гази Баба распиша Конкурс за доделување на стипендии на талентирани ученици и ученици спортисти од територија на општина Гази Баба. „ Целта на ...
| | веќе видена | слични

Општина Гази Баба распиша Конкурс за доделување стипендии на талентирани ученици и ученици спортисти од територија на општината за учебната 2022/2023 година. ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден целосно се реконструираше улицата „Бистра“ во Драчево. Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, истакна дека се ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски, вчера попладне оствари средба со Харолд Фугер, Аташе за социјална политика на Австриската амбасада во ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски, информира дека денеска целосно е реконструиран и асфалтиран кракот на улицата 18 во Бутел. Тој на ...
| | веќе видена | слични

Општина Илинден набави машина за пробивање на запушените канализации, објави градоначалникот на Општината, Александар Георгиевски, на официјалната Фејсбук ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проблемот во Град Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката.Ова го вели Теодора Крстевска од коалицијата „Движење ...
сите 347 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 295 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Георгиевски: И Општина Илинден цели кон користење на фондови за развој на скопските општини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: