Еау: Полска е за конвенционален, но уништувачки удар од НАТО, доколку Русија употреби нуклеарно оружје во Украина


На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок денеска во Варшава повторно отфрли дека Германија треба да и исплати на Полска воени репарации во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Збигњев Рау, министерот за надворешни работи на Полска, во понеделникот објави дека го официјализирал барањето на Германија на Полска да ѝ исплати репарации за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полскиот министер за надворешни работи Збигнев Рау потпиша во понеделникот дипломатска нота за Германија во врска со воена отштета за Втора светска војна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Останато

Одговорноста за блокадите и хаосот што му се случуваат на Скопје е единствено кај Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Заминувањето на Ленин Јовановски како еден ...
сите 349 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 129 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 204 | | | веќе видена

Деновиве во поголемите ланци на маркети сме сведоци на намалување на цените на производите, па така леб може да се најде од 37-40 денари, маслото за јадење е ...
сите 160 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еау: Полска е за конвенционален, но уништувачки удар од НАТО, доколку Русија употреби нуклеарно оружје во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: