ОН повикаа Иран да не употребува „беспотребна или премногу сила“ врз демонстрантите


Обединетите Нации денеска повикаа Иран да не употребува „беспотребна или премногу сила“ врз демонстрантите, кои се борат за женските права во земјата. – Сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Француската актерка Жулиет Бинош отсече прамен од косата во знак на протест поради смртта на Махса Амини, 22 годишна Иранка која падна во кома откако беше ...
| | веќе видена | слични

Познатите француски актерки Жулиет Бинош и Изабел Ипер си ги отсекоа прамените од косата во знак на поддршка за Иранките, кои веќе 20-тина дена протестираат ...
| | веќе видена | слични

Шведската европратеничка Абир Ал-Сахлани ја скрати косата пред пратениците во Европскиот парламент во Стразбур во знак на солидарност со протестите во Иран. Во ...
| | веќе видена | слични

Протестите во Исламската Република се одржуваат секој ден откако Амини почина на 16 септември во притвор на полицијата за морал во Техеран, откако беше ...
| | веќе видена | слични

Пратеничка си ја скрати косата во Европскиот парламент како поддршка за Иранките Билјана Богоеска 05.10.2022 / 17:45 Свет Шведската европратеничка Абир ел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ако тие избори би го решиле проблемот на нефункционирањето на градскиот систем, на ЈСП, непланското креирање на булевари и задоцнетите проекти. Тогаш ние сме ...
сите 549 | | | веќе видена

Хрватските ученици кои до смрт претепаа професор, добија по 2-3 години затвор. Во Жупанискиот суд во градот Вараждин денеска е изречена пресудата за случајот ...
сите 100 | | | веќе видена

Селекторот на Мексико, Херардо Мартино поднесе оставка по елиминацијата во групната фаза на Светското првенство.Мексиканците одиграа едно од послабите светски ...
сите 188 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 53 | | | веќе видена

Караванот трибини „Силно и одлучно кон иднината“ вчера беше во општина Аеродром, каде пред пристуните говореа заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска, ...
сите 225 | | | веќе видена

Во просториите на Општина Аеродром денеска се одржа продолжение на вчерашниот настан за презентација на проектот „Clean AirDrom“, финансиран од ЕУ во рамките ...
сите 131 | | | веќе видена

Го зголемивме производството на електрична енергија за 26 проценти за единаесетте месеци годинава во споредба со истиот период лани, велат од ЕСМ. Од јануари ...
сите 298 | | | веќе видена

Инспектори назначени од ОН истражуваат дали руските напади врз критичната инфраструктура во Украина претставуваат воени злосторства, изјави денеска Пабло де ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОН повикаа Иран да не употребува „беспотребна или премногу сила“ врз демонстрантите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: