АКО НЕ СЕ ОБЕЗБЕДИ ГАС ОД СРБИЈА, ТОПЛАНИТЕ ЌЕ РАБОТАТ НА МАЗУТ - советникот на Владата за енергетика ветува парно за скопјани на 15 октомври


Во домовите во Скопје ќе има парно на 15 октомври, вели Виктор Андонов, советник за енергетика во Кабинетот на премиерот. Во прилог на ваквото тврдење Андонов ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денска на новинарско прашања поврзано со аферата Броило посочи дека станува збор за голем скандал каде наместо ...
| | веќе видена | слични

Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ, со својата работа и поддршка на мерките и политиките обезбеди помош за граѓаните, компаниите, ранливите граѓани, ...
| | веќе видена | слични

Превирањата во парламентот кои се рефлектираат и врз климавото парламентарно мнозинство ги подгреаја комбинаториките за создавање широка владина коалиција за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најпрвин сакам да кажам дека таа обврска која што ВМРО-ДПМНЕ и јас ја превземавме како резултат на таа средба е реализирана. Позициите се предадени и од ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање кажа дека компаниите во Македонија плаќаат најскапа струја споредено со колегите во ...
| | веќе видена | слични

Македонската индустрија, стопанството, компаниите плаќаат убедливо најскапа струја споредено со нивните колеги во регионот и тоа го покажуваат податоците од ...
| | веќе видена | слични

Во време на глобална економска и енергетска криза, исклучително е важно функционално собрание и заедничко делување во интерес на граѓаните, на економијата и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека јавноста очекува решенија на Градот за јавниот превоз, еклатантно неспособната Арсовска го принудува директорот на „Паркови и зеленило“ да чита текстови ...
сите 453 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

На 27.11.2022 околу 05:10 часот во близина на крстосница „Богородица“ на локалниот пат Гевгелија – Богданци, полициски службеници од Полициската станица за ...
сите 417 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 289 | | | веќе видена

Откако повеќе од еден месец, премиерот, министрите, владините и партиските функционери од СДСМ шетаа и се среќаваа со граѓаните во сите градови во земјава, ги ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АКО НЕ СЕ ОБЕЗБЕДИ ГАС ОД СРБИЈА, ТОПЛАНИТЕ ЌЕ РАБОТАТ НА МАЗУТ - советникот на Владата за енергетика ветува парно за скопјани на 15 октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: