ЕБОР ја намали прогнозата за раст на македонската економија

Време зa читање: 6 минути „In God We Trust“ е испишано на сите американски валути од хартија и монети откако поранешниот претседател Двајт Ајзенхауер наложи во ...
| | веќе видена | слични

Германските индустриски нарачки силно паднале во август, одразувајќи го слабеењето на побарувачката во домашното стопанство и во еврозоната под притисокот на ...
| | веќе видена | слични

На азиските берзи цените на акциите пораснаа во четвртокот, четврти ден со ред, но се тргува претпазливо бидејќи нема многу причини за купување, имајќи предвид ...
| | веќе видена | слични

Иако на сите им е добро познато дека силниот долар влијае врз светската економија, аналитичарите посочуваат дека токму „на крилата на агресивната реторика на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на ...
сите 426 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 288 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕБОР ја намали прогнозата за раст на македонската економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: