Доколку Русија употреби нуклеарно оружје одговорот на САД и сојузниците нема да биде нуклеарен


Во изминатите денови Запад покажа непоколеблива одлучност наспроти заканите од првите луѓе во Кремљ за нуклеарен удар во случај на напад на „руските“ територии ...
| | веќе видена | слични

Американските разузнавачки агенции соопштија дека членовите на украинската влада го одобриле бомбашкиот напад во кој загина Дарија Дугина и стравуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Руската пропаганда шири лаги и ги премолчува фактите не само за загубите на персоналот, туку и за стратешките неуспеси, криејќи ги од својот народ, го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дарија Дугина загина во експлозија на автомобил во Москва вечерта на 20 август.Во написот на „Њујорк тајмс“ се наведува дека САД на ниеден начин не учествувале ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американските разузнавачки агенции веруваат дека дел од украинската влада го одобрила убиството на Дарја Дугина, ќерка на истакнат руски националист, со ...
| | веќе видена | слични

Американски разузнувачи веруваат дека нападот со автомобил-бомба во Москва, во кој беше убиена новинарката Дарја Дугина во август, бил одобрен од „делови“ на ...
| | веќе видена | слични

Американските разузнавачки агенции веруваат дека бомбашкиот напад во Москва во кој загина Дарја Дугина, ќерката на истакнатиот руски десничарски идеолог ...
| | веќе видена | слични

Американските разузнавачки служби веруваат дека поединци од украинската влада го одобриле убиството на Дарја Дугина, ќерката на влијателниот руски филозоф ...
| | веќе видена | слични

Американски разузнувачи веруваат дека бомбашкиот напад во кој загина Дарја Дугина, ќерката на истакнатата руска политичка личност Александар Дугин, е одобрена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 751 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доколку Русија употреби нуклеарно оружје одговорот на САД и сојузниците нема да биде нуклеарен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: