Стопанството и граѓаните извисија – иако Владата вети, помош сè уште нема

2 копии

Владиниот Економски совет вчера на седница заклучи дека енергетската состојба е стабилна, a наредната недела Владата ќе излезе со мерки за најранливите ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Најави и консултации за мерки и помош во справувањето со последиците од енергетската криза и потребната набавка на енергенси, го одбележаа и вчерашниот ден. ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикатите на Македонија излезе со повеќе предлози и барања за, како што нагласија, работниците да може да ја преживеат кризата. ССМ бара платите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доследна примена на одредбите од колективните договори за усогласување на платите согласно порастот на инфлацијата, проширување на досегашни анти-кризни мерки ...
| | веќе видена | слични

Најави и консултации за мерки и помош во справувањето со последиците од енергетската криза и потребната набавка на енергенси, го одбележаа и вчерашниот ден. ...
| | веќе видена | слични

Економските мерки кои Владата треба да ги донесе мора да бидат таргетирани за оние домаќинства и претпријатија на кои најмногу им треба, кои се ранливи , а не ...
| | веќе видена | слични

Нема конкретна помош за граѓаните и фирмите. Владата вчера само ги слушна предлозите на експертите и барањата на бизнисот како полесно да се преброди кризниот ...
| | веќе видена | слични

Да се изнесе реалната ситуација и да се промени методологијата на поддршка, побара првиот човек на Стопанската комора на Северна Македонија, Бранко Азески, кој ...
| | веќе видена | слични

Мерките за полесно справување со енергетската криза да се донесат до крајот на оваа недела или најдоцна до идната среда, се договорија денеска бизнисот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 52 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 198 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 199 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 186 | | | веќе видена

Деновиве во поголемите ланци на маркети сме сведоци на намалување на цените на производите, па така леб може да се најде од 37-40 денари, маслото за јадење е ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанството и граѓаните извисија – иако Владата вети, помош сè уште нема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: