Федерер: На крајот изгубив буквално сѐ

2 копии

Пензионирањето на Рожер Федерер донесе многу емоции и многу солзи во 02 арената, а иако најголем дел од фановите и спортските ѕвезди испратија енергични и ...
| | веќе видена | слични

Четирикратниот светски шампион во снукер, Џон Хигинс имаше интересен осврт на простувањето на тенискиот ас Роџер Федерер во Лондон. Шкотот не е воодушевен од ...
| | веќе видена | слични

Пред некое време Рожер Федерер официјално стави крај на кариерата и тоа на Лејвер Купот во Лондон каде на крајот победата ја однесе тимот на светот. Многу ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите тенисери во историјата, Роџер Федерер стави крај на блескавата кариера за која неговиот некогашен ривал Томаш Бердих вели дека допринела ...
| | веќе видена | слични

Доминик Тим пред некое време беше меѓу најдобрите тенисери на светот, па дури и дојде до првиот грен слем пехар во кариерата и тоа на Ју-Ес Опен во Њујорк ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рожер Федерер изминатиот викенд мина емотивни три дена во Лондон и се прости од играта која најмногу ја сака и го направи она што е денеска, но сепак и самиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проблемот во Град Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката.Ова го вели Теодора Крстевска од коалицијата „Движење ...
сите 346 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 296 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

За жал, реакцијата во Република Северна Македонија е многу силна во однос на тоа што треба да направат. Добро е што го симнавме притисокот од Бугарија, бидејќи ...
сите 156 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена

Уметникот Илија Пенушлиски, еден од најреномираните македонски сликари, јавно ја замоли Галичката ликовна колонија да го повлече неговото дело кое е поставено ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Федерер: На крајот изгубив буквално сѐ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: