Дел од улиците во Карпош денеска без улично осветлување

Општина Карпош известува дека дел од улиците „Никола Тесла“, „Руѓер Бошковиќ“, „Шекспирова“, „Веселин Маслеша“ и „Бранислав Нушиќ“, денеска ќе немаат улично ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии
3 копии

Регионалниот центар за управување со кризи – Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека поради технички интервенции во електро ...
| | веќе видена | слични

Прекин во водоснабдување денеска ќе имаат дел од корисниците од улиците „Бутелска”, „Призренска”, „Марко Крале”, „Мостарска”, „Галичник” и „Пребондова”. Како ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дел од улиците во Карпош денеска без улично осветлување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: