Нуредини: Ако ги обезбедиме потребните услови сигурен сум дека граѓаните ќе селектираат отпад

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини присуствуваше на Балканската работилница за проширена одговорност на ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот ден на современата уметност (8 октомври) оваа година по 18-ти пат ќе биде одбележан со отворање на уметничката изложба „Современи екосистеми – ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини при обраќањето на деветата Министерска конференција за животна средина за Европа, што од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Амбасадата на Италија во Скопје и Италијанскиот Институт за култура во Белград, во соработка со Музејот за современа уметност во Скопје, организираат уметничка ...
| | веќе видена | слични

Невладината огранизација Еко-свест го повикува Министерството за животна средина и просторно планирање да донесе одлука и за одземање на концесиите на малите ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Владата ја усвои информацијата во врска со статусот на Договорите за концесија на малите хидроелектрични централи лоцирани во зоните ...
| | веќе видена | слични

Влијанието на т.н. мали хидроцентрали врз животната средина е огромно и ние од 2019 година бараме да се стопира издавањето на нашите реки под концесии на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Организацијата Еко-свест ја поздравува владината одлука за одземање на концесиите на малите хидроцентрали на територијата на Националниот парк Шар Планина, но ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата, на предлог на Министерството за животна средина и просторно планирање, ја усвои информацијата во врска со статусот на Договорите за концесија на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На иницијатива на министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини денеска на владина седница беше усвоена информацијата во врска со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот „Макпрес“ дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
сите 763 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 417 | | | веќе видена

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 228 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 244 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нуредини: Ако ги обезбедиме потребните услови сигурен сум дека граѓаните ќе селектираат отпад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: