Левица ја поднесе во ДИК иницијативата за референдум за преговорите со ЕУ


Лидерот на Левица Димитар Апасиев денеска во Државната изборна комисија го поднесе предлогот за покренување граѓанска инцијатива на државно ниво за распишување ...
| | веќе видена | слични

Левица утре во Собранието ќе ја достави иницијативата за референдум. Собрани се повеќе од 150 иницијални потписи. Првопотпишан е лидерот на партијата Димитар ...
| | веќе видена | слични

Утре во Собранието ќе биде доставена иницијативата за референдум на Левица откако вчера заврши постапката за собирање на потписи. -Не очекуваме никакви ...
| | веќе видена | слични

Левица утре ќе ја достави до претседателот на Собранието Талат Џафери иницијативата за референдум откако вчера ја заврши постапката за собирање на иницијалните ...
| | веќе видена | слични

Однесувањето на нашите политички „елити“ овие денови нѐ потсетува зошто секогаш сме биле, а и сѐ уште сме на дното на Европа во секоја смисла. Нивото на ...
| | веќе видена | слични

Потребата за национална и политичка обединетост најсериозно се наметнува за Македонија, очигледно и во агендите на нашите највисоки политичко- партиски лидери. ...
| | веќе видена | слични

Како и целиот свет, така и Северна Македонија се соочува со последиците од економската и енергетската криза. Она што им паѓа во очи на граѓаните во оваа ...
| | веќе видена | слични

Што стои зад подемот на десницата во Европа Веќе станува реалност дека десницата видно расте речиси петнаесет години, од глобалната економска криза, преку ...
| | веќе видена | слични

Не можеме без мобилните телефони. Без да се вклучиме на социјалните мрежи. Едноставно, секојдневието подразбира често, ако не и постојано „онлајн“ присуство. ...
| | веќе видена | слични

Гоце Наумов, национален координатор на изложбата „Првите кралеви на Европа“ Првата станица на меѓународната изложба „Првите кралеви на Европа“, која ќе патува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица ја поднесе во ДИК иницијативата за референдум за преговорите со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: