Левица ја поднесе иницијативата за референдум


Левица утре во Собранието ќе ја достави иницијативата за референдум. Собрани се повеќе од 150 иницијални потписи. Првопотпишан е лидерот на партијата Димитар ...
| | веќе видена | слични

Утре во Собранието ќе биде доставена иницијативата за референдум на Левица откако вчера заврши постапката за собирање на потписи. -Не очекуваме никакви ...
| | веќе видена | слични

Левица утре ќе ја достави до претседателот на Собранието Талат Џафери иницијативата за референдум откако вчера ја заврши постапката за собирање на иницијалните ...
| | веќе видена | слични

Однесувањето на нашите политички „елити“ овие денови нѐ потсетува зошто секогаш сме биле, а и сѐ уште сме на дното на Европа во секоја смисла. Нивото на ...
| | веќе видена | слични

Потребата за национална и политичка обединетост најсериозно се наметнува за Македонија, очигледно и во агендите на нашите највисоки политичко- партиски лидери. ...
| | веќе видена | слични

Како и целиот свет, така и Северна Македонија се соочува со последиците од економската и енергетската криза. Она што им паѓа во очи на граѓаните во оваа ...
| | веќе видена | слични

Што стои зад подемот на десницата во Европа Веќе станува реалност дека десницата видно расте речиси петнаесет години, од глобалната економска криза, преку ...
| | веќе видена | слични

Не можеме без мобилните телефони. Без да се вклучиме на социјалните мрежи. Едноставно, секојдневието подразбира често, ако не и постојано „онлајн“ присуство. ...
| | веќе видена | слични

Гоце Наумов, национален координатор на изложбата „Првите кралеви на Европа“ Првата станица на меѓународната изложба „Првите кралеви на Европа“, која ќе патува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица ја поднесе иницијативата за референдум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: