ЛАГАРД: ЕЦБ ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДА ГИ ЗГОЛЕМУВА КАМАТИТЕ, иако тоа ќе го ослаби растот

Европската централна банка (ЕЦБ) мора да продолжи да ги зголемува каматните стапки за да ја скроти инфлацијата, дури и ако споредниот ефект од заострувањето на ...
| | веќе видена | слични

На азиските берзи цените на акциите пораснаа во четвртокот, четврти ден со ред, но се тргува претпазливо бидејќи нема многу причини за купување, имајќи предвид ...
| | веќе видена | слични

Иако на сите им е добро познато дека силниот долар влијае врз светската економија, аналитичарите посочуваат дека токму „на крилата на агресивната реторика на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Македонската економија тоне заедно со стандардот на граѓаните, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.Македонија има највисока стапка на инфлација во ...
| | веќе видена | слични

Благ пад на Волстрит Александра Спасеска 06.10.2022 / 08:43 Бизнис Цените на акциите на Волстрит благо паднаа во средата, и се тргуваше претпазливо бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Светска банка во својот најнов извештај предупреди дека економијата на земјава може да влезе во фаза на стагфлација. Во тој документ за следните неколку години ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проблемот во Град Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката.Ова го вели Теодора Крстевска од коалицијата „Движење ...
сите 347 | | | веќе видена

Откако македонскиот сликар Илија Пенушлиски, побара неговото дело „Галичник“ да го нема вво Бугарскиот Културно-информативен центар во Скопје, истото денеска ...
сите 272 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 373 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛАГАРД: ЕЦБ ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДА ГИ ЗГОЛЕМУВА КАМАТИТЕ, иако тоа ќе го ослаби растот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: