Подготвил: Mарјан Велевски Белград – Српскиот претседател Александар Вучиќ подготви дециден и жесток одговор до Брисел, а одговорот на јавноста ќе ѝ биде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе од кога било ми е страв од она што ѝ претстои на Србија, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ. Тој додаде дека пред Србија е „тежок период, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, присуствувајќи на презентацијата на комплетот книги „Собраните дела на Милорад Екмечиќ“ во Домот на вооружените сили ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ продолжува со секојдневните црни предвидувања за Србија и за светот во периодот кој претстои. Денеска тој им порача ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Опозициските партии – Народната партија и Двери, со лидерите Вук Јеремиќ и Бошко Обрадовиќ, Заветници, Коалицијата Надеж, со лидерот на ДСС, Милош Јовановиќ, ...
| | веќе видена | слични

„Многу сум загрижен за исходот на некоја нова сталинградска битка, доколку се случи“, изјави Вучиќ. Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 157 | | | веќе видена

Украина оваа недела доби голем поттик откако западните сојузници се согласија да ѝ испратат модерни борбени тенкови. Така, од Германија и други земји ќе добие ...
сите 336 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ „Гоце Делчев" на денешната трибина во Штип насловена „Гоце е Македонија" изјави дека на 4 ...
сите 162 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Панорама

Од:
До кого (е-маил):
Порака: