Пакет мерки за справување со кризата


Здравствениот дом во Вевчани за август доби сметка за потрошена електрична енергија од 228.000 денари, што е за десет пати повисока во однос на истиот месец ...
| | веќе видена | слични
2 копии

објавува дека за прв пат после девет години, Владата одлучува да утврди две нови компании како компании од посебно значење за државата за работа во кризна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Христијан Мицкоски излезе со еден план за решение на енергетската криза, тој план е одржлив, квалитетен и државнички план, изјави пратеникот и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Она што беше договорено на таа средба е дека ќе се разгледаат контактите кои што ние им ги доставивме. Она што е важно да се истакне се два моменти. Прво со ...
| | веќе видена | слични

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на радио Лидер говореше за вчерашната средба помеѓу Мицкоски и Ковачевски каде посочи дека негов ...
| | веќе видена | слични

Од ден на ден власта покажува дека нема компас. Освен обид за манипулација на граѓаните, ништо не видовме. Власта не понуди план и не дека не сакаат, туку тие ...
| | веќе видена | слични

Она што е важно да се истакне се два моменти, прво со самото прифаќање на средбата побарана и иницирана од претседателот Мицкоски, ако се вратите наназад нели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Господинот Васко Кичевски денес требаше да има прес конференција и да одговори за бизнис интересите на коалицијата Тачела – Ковачевски – Данела Арсовска, велат ...
сите 332 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 204 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 235 | | | веќе видена

Кремљ денеска соопшти дека нема докази за вмешаност на Русија во десничарскиот заговор за организирање државен удар во Германија. -Се чини дека ова е проблем ...
сите 75 | | | веќе видена

Проблемот е МВР, денес да имаше грам морал по поразот странски извршители да гонат криминал, а не домашни, министерот за МВР ќе си дадеше оставка. Тоа е јавен ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пакет мерки за справување со кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: