Цените на нафтата паднаа за повеќе од 1% притиснати од силниот долар

7 копии
6 копии

Цените на нафтата денеска пораснаа на меѓународните пазари о 94 долари, откако ОПЕК и неговите сојузници одлучија да го намалат производството најмногу од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На лондонскиот пазар цената за барел попладнето беше повисока за 1,77 долари отколку на вчерашното затворање и изнесуваше 93,57 долари. На американскиот пазар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Организацијата на земјите извознички на нафта и нивните сојузници соопштија дека ќе го намалат производството на нафта на дневно ниво, а цените на нафтата се ...
| | веќе видена | слични

САД бараат од Организацијата на земјите извознички на нафта (ОПЕК+) да не презема значителни намалувања на производството, во мигови кога претседателот Џо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 54 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 51 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 289 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на нафтата паднаа за повеќе од 1% притиснати од силниот долар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: