Уривањето на АСНОМ – уривање на Македонија

Од улица, со помош на Шарената Револуција, СДСМ се смести во удобните владини фотелји. Ветуваа многу, очекувањата на народот големи, но по тројца премиери, ...
| | веќе видена | слични

Пред пет години ветувани беа брда и долини, по пет години добивме пустина. Дојдоа на власт ветувајќи европска иднина, а тоа што добивме беа години минати во ...
| | веќе видена | слични

Длабоката и сестрана мисла на ерудитот Османи не мирува: ЛЕТА како орел, од сферата на медицината, преку македонскиот политички систем и политичкиот систем на ...
| | веќе видена | слични

Референдумите станаа политичка алатка за предизборен маркетинг – поинаку не може да се толкуваат последните потези на Левица и претходно на ВМРО-ДПМНЕ за ...
| | веќе видена | слични

Левица поднесе иницијатива за референдум до Државната изборна комисија (ДИК ) и најави собирање на 150 илјади потписи, притоа потенцирајќи дека не очекуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
сите 218 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена

 Стрелец - Променете го лежерниот став околу животниот стил и здравјето. На љубовно поле треба да ви е јасно дека не може да очекувате секогаш да биде ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уривањето на АСНОМ – уривање на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: