Падна евроголот на сезоната во Лига на нации, го даде 19 годишен Словенец


Шведска и Словенија одиграа 1:1, во натпревар кој немаше големо резултатско значење, но затоа ќе остане запаметено ова ремек дело на 19 годишниот Бенџамин ...
| | веќе видена | слични

Словенија вчера одигра 1-1 против Шведска на гостински терен, а дуелот го одбележа голот на Словенците во 28. минута. Словенија имаше водство, а Шешко со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
сите 425 | | | веќе видена

Главниот комесар во бугарското МВР, Станимир Станев вели дека комуникацијата е постојана, а оти главната обрска на Софија е да обезбеди дека нема да има ниту ...
сите 497 | | | веќе видена

Нема потреба бугарски полицајци да бидат дел од обезбедувањето за време на чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев, смета директорот на Центарот за управување ...
сите 431 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 303 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски се уште молчат пред македонската јавност, за тоа дека странски агентури работат и стојат зад тензиите помеѓу Македонија и Бугарија. ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Падна евроголот на сезоната во Лига на нации, го даде 19 годишен Словенец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: