Полскиот министер: Одговорот на НАТО на нуклеарен напад во Украина би бил разорен


Полскиот министер за надворешни работи Збигњев Рау изјави во Вашингтон дека одговорот на НАТО на каква било употреба на нуклеарно оружје во Украина нема да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Чешкиот претседател Милош Земан предупреди во средата дека постои „сериозен ризик“ од нуклеарен конфликт поради војната во Украина. Според Земан, кој во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот советник за национална безбедност на Белата куќа, Џон Болтон, инсистира дека само „промена на режимот“ во Москва може да ги постигне долгорочните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ризикот од нуклеарен конфликт е голем поради руските закани за употреба на тактичко нуклеарно оружје во Украина, изјави денеска во Прага чешкиот претседател ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ловат-Ларсен посочува дека западните лидери мора сериозно да ги сфатат заканите на Путин. Тој проценува дека светот сега е на врв на нуклеарен ризик што не е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот шеф на ЦИА во Москва, Ролф Ловат-Ларсен, зборуваше за „CBS“ за нуклеарните закани на рускиот претседател Владимир Путин. Ловат-Ларсен посочува дека ...
| | веќе видена | слични

Полскиот претседател Анджеј Дуда рече дека Полска разговара со САД да ја вклучи во програмата за нуклеарно споделување, која им овозможува на некои сојузнички ...
| | веќе видена | слични

Ризикот од нуклеарен конфликт е голем поради руските закани, изјави денеска во Прага чешкиот претседател Милош Земан. „Верувам дека во оваа ситуација земјите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проблемот во Град Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката.Ова го вели Теодора Крстевска од коалицијата „Движење ...
сите 346 | | | веќе видена

Хероината од документарниот филм, Атиџе Муратова му подари од својот мед на германскиот претседател Франк Валтер Штајнмајер. - Ако ги сакате пчелите, тие ќе ви ...
сите 245 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 296 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

За жал, реакцијата во Република Северна Македонија е многу силна во однос на тоа што треба да направат. Добро е што го симнавме притисокот од Бугарија, бидејќи ...
сите 156 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена

Уметникот Илија Пенушлиски, еден од најреномираните македонски сликари, јавно ја замоли Галичката ликовна колонија да го повлече неговото дело кое е поставено ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полскиот министер: Одговорот на НАТО на нуклеарен напад во Украина би бил разорен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: