КИНА ЗАБРЗАНО ГО ГРАДИ ЗЕЛЕНИОТ ИМИЏ ВО СВЕТОТ: Нејзиниот инсталиран капацитет за обновлива енергија надмина 1 милијарда киловати

Целосно еколошко просветлување и градење на зелен имиџ во светски рамки е една од главните цели на Кина посебно во последните две децении. Вложувајќи во разни ...
| | веќе видена | слични

Не запира напредувањето на Кина во поглед на иновативноста на нејзината економија, па земјата е веќе многу блиску да влезе во групата на најиновативни држави ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Северна Македонија има импресивни резултати според Индексот на перформанси на странски директни инвестиции (СДИ) за 2022 година на Investment Monitor . ...
| | веќе видена | слични

Најави од Конгресот на САД да насочи „плима на бенефиции“ кон Западен Балкан Законот за демократија и просперитет на Западен Балкан е извонреден легислативен ...
| | веќе видена | слични

Нови проблеми во стратегијата за намалување на штетните емисии Шефовите на индустријата во Германија велат дека високите трошоци имаат влијание врз ...
| | веќе видена | слични

Кина денес не само што во речиси сите општествени сектори е светски лидер, земјата во последните години го презема приматот на иноватор и целосно има сосптвени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
сите 287 | | | веќе видена

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 299 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 23 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КИНА ЗАБРЗАНО ГО ГРАДИ ЗЕЛЕНИОТ ИМИЏ ВО СВЕТОТ: Нејзиниот инсталиран капацитет за обновлива енергија надмина 1 милијарда киловати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: