Цените „полудеа“, инфлацијата ги натера луѓето да купуваат поефтини производи


Изминативе денови маркетите ги качија цените. Кравјиот кашкавал почна да се продава по цени повисоки од 600 денари, кога еден килограм кравјо сирење стана 400 ...
| | веќе видена | слични

Бизнис секторот и Владата денеска на седницата на Економскиот совет се договорија до крајот на оваа недела, или најдоцна до идната среда, да бидат донесени ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на заложбите за обезбедување електрична енергија од сопствени извори беа разгледани модалитетите за вклучување на електраната ТЕТО во „Б режим“, ...
| | веќе видена | слични

Не беше усвоен пакет економски мерки за помош на стопанството и граѓаните на денешниот економски совет во Владата, иако рокот поставен од стопанствениците беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денес во Владата на Република Северна Македонија се одржа Економскиот совет на кој присуствуваа претседателот на Владата на Република Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикатите на Македонија како единствен репрезентативен синдикат и национален социјален партнер кој будно ги следи и анализира економските состојби ...
| | веќе видена | слични

Во Владата денеска се одржа Економскиот совет. Заклучено е дека енергетската состојба е стабилна, и дека дополнителните таргетирани антикризни мерки за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
сите 123 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените „полудеа“, инфлацијата ги натера луѓето да купуваат поефтини производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: