Хaјредини: Груби опстанува затоа што од Заев ги има „бомбите“ за Ахмети

„Се ‘гасне’ ‘Огнената група’ по средбата со Ахмети“ – вели ТВ Алсат во својата статија објавена на албански јазик со оваа иста констатација ставена во ...
| | веќе видена | слични

„Огнените“, предводени од Изет Меџити, Муса Џафери, Блерим Беџети, Невзат Бејта и Садула Дураку, ја добија првата битка на средбата со лидерот на ДУИ Али ...
| | веќе видена | слични

 По редицата навреди и обвинувања, двајцата седнаа на иста маса за размена на идеи, се сослушаа и констратираа дека дебатирале во добар дух, што е за поздрав, ...
| | веќе видена | слични

Демократаската унија за интеграција (ДУИ) најави дека на 15 октомври ќе бира ново претседателство на партијата. Во структурите на извршната власт и другите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 27.11.2022 околу 05:10 часот во близина на крстосница „Богородица“ на локалниот пат Гевгелија – Богданци, полициски службеници од Полициската станица за ...
сите 493 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

„Наместо министерката да го напаѓа целиот тим на ВМРО-ДПМНЕ кој што изнесува скандали кои што се поврзани со безбедносниот сектор, кој што за жал е фрлен на ...
сите 296 | | | веќе видена

Откако повеќе од еден месец, премиерот, министрите, владините и партиските функционери од СДСМ шетаа и се среќаваа со граѓаните во сите градови во земјава, ги ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хaјредини: Груби опстанува затоа што од Заев ги има „бомбите“ за Ахмети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: