Казахстанскиот претседател вети заштита на Русите кои бегаат од мобилизацијата


Претседателот на Казахстан Касим-Жомарт Токаев денеска даде уверување дека неговата земја ќе ги заштити Русите кои бегаат во Казахстан за да ја избегнат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека сè уште не е донесена одлука за промена на режимот на специјалната воена операција во Украина. Песков ги ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин во моментов не планира да ѝ се обрати на нацијата за преформулирање на „целите на специјалната воена операција“ во Украина, ...
| | веќе видена | слични

Американските власти соопштија дека немаат информации за да ги потврдат медиумските извештаи оти Русија се подготвува да употреби тактичко нуклеарно оружје на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Портпаролката на Белата куќа, Карин Жан-Пјер денеска изјави дека САД немаат индиции дека Русија се подготвува да употреби нуклеарно оружје во војната со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Ние овде многу сериозно го сфаќаме секое нуклеарно оружје или заканата од нивна употреба, но сакам да кажам дека не видовме причина да го адаптираме нашиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД немаат индикации дека Русија се подготвува да употреби нуклеарно оружје, изјави портпаролката на Белата куќа, Карин Жан-Пјер. Путин ја ескалира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Поради големи долгови и факултетите, судовите, зоолошката градина, затворите може да останат без струја, објави ТВ Телма . ЕВН од утре ќе испорачува ...
сите 290 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Казахстанскиот претседател вети заштита на Русите кои бегаат од мобилизацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: