Каевски: Со опструкциите во Собранието ВМРО-ДПМНЕ ја блокира државата и дејствува на штета на интересите на граѓаните


Пратеникот и портпарол на СДСМ Дарко Каевски во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма истакна дека опозицијата во Собранието ги кочи и опструира не само ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Очигледно е дека за ВМРО-ДПМНЕ е бесмислено да се откаже од блокада и да даде поддршка за законите важни за граѓаните.Над 50 закони со месеци се закочени во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ во изминатиот период покажа одговорност и посветеност во справување со последиците од глобалната економска и ...
| | веќе видена | слични

Најдоцна до среда фирмите кои ги нуди лидерот на ВМРО ДПМНЕ за справување со енергетската криза да ги достават своите понуди до ЕСМ. Првиот човек на Електрани, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мицкоски најавената конструктивност да ја покаже во Собрание, потребна е работа, за дебати има време, реагира СДСМ по повикот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Потребна е работа а за дебатирања има време. Ваков одговор дава СДСМ на понудата на опозицискиот лидер Мицкоски за дуел со Ковачевски. „Граѓаните очекуваат ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, побара средба со премиерот Димитар Ковачевски, за да го објасни партискиот концепт за излез од енергетската ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 751 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каевски: Со опструкциите во Собранието ВМРО-ДПМНЕ ја блокира државата и дејствува на штета на интересите на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: