Столтенберг: Употребата на нуклеарно оружје од страна на Русија е неприфатлива


„Секоја употреба на нуклеарно оружје е апсолутно неприфатлива, тоа целосно ќе ја промени природата на конфликтот, а Русија мора да знае дека во нуклеарна војна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Преносот на вонредната прес-конференција на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, на каналот "Deutsche Welle" накратко бил прекинат, а на екранот се ...
| | веќе видена | слични

Преносот на вонредната медиумска конференција на шефот на НАТО Јенс Столтенберг на англискиот канал Дојче веле беше накратко прекинат, а дел од говорот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, рече дека нема да престане воената поддршка за Украина, но не одговори за брз прием на земјата во Алијансата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави дека вратите на НАТО се отворени, но дека Алијансата ќе се фокусира на помагање на Киев. – Секоја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг рече дека НАТО не е дел од војната меѓу Русија и Украина, но му помага на Киев. - Ако победи Путин во оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој рече дека вратите на НАТО се отворени, но дека Алијансата ќе се фокусира на помагање на Киев.„Секоја земја има право да го дефинира својот пат. Вратата на ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг , денеска изјави дека анексијата на четирите украински региони: Херсон, Запорожје, Донецк и Луганск од страна на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска долгот кон приватните превозници е дел од договорна обврска за која ако има спор превозниците требало ...
сите 424 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 288 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Столтенберг: Употребата на нуклеарно оружје од страна на Русија е неприфатлива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: