Властите во Приштина го вратиле од граница директорот на српската канцеларија за Косово, велат поради говор на омраза

2 копии

Министерството за надворешни работи и дијаспора на Косово појасни вечерва дека на директорот на Канцеларијата за Косово при Владата на Србија, Петар Петковиќ , ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Родителскиот совет на Косово повика денеска враќање на нормалноста и подобрување на квалитетот во образованието, како и забрана со закон на штрајковите во ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозицискиот Демократски сојуз на Косово (ЛДК), Љумир Абдиџику порача дека, кога ќе дојде на власт неговата партија, ќе им ги исплати платите на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата на Косово е решена да не им ги исплати септемвриските плати на вработените во предшколските установи и основните и средните училишта кои, во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Унијата на независни синдикати на Косово објави денеска дека се суспендира до јануари 2023 година штрајкот започнат на 25 август годинава во јавната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Властите во Приштина го вратиле од граница директорот на српската канцеларија за Косово, велат поради говор на омраза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: