Бугарското МНР го осуди исвиркувањето на химната


6 копии

Хелсиншкиот комитет за човекови права го осудува говорот на омраза искажан на фудбалскиот натпревар помеѓу репрезентациите на Северна Македонија и Бугарија и ...
| | веќе видена | слични

Хелсиншкиот комитет за човекови права денеска преку соопштение го осудувија, како што го велат тие „говорот на омраза“ искажан на фудбалскиот натпревар помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Хелсиншки комитет за човекови права: Спортскиот терен не е место за омраза Филип Здравески 29.09.2022 / 15:33 Македонија Хелсиншкиот комитет за човекови права ...
| | веќе видена | слични

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
| | веќе видена | слични

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз, Борислав Попов, најавува дека Македонија ќе биде казнета од УЕФА за исвиркувањето на химната. Според Попов, ...
| | веќе видена | слични

Македонија ја пречека Бугарија на арената „Тодор Проески“ во последното коло од Ц сегментот од Лигата на нации. Гостите победија со 1:0 во натпревар кој немаше ...
| | веќе видена | слични

„Бугари-татари“, „бугарски пи*ки“ и „цигани“ се слушаше од стадионот „Тодор Проески“ додека треше натпреварот помеѓу Северна Македонија и Бугарија кои играа во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот македонски репрезентативец, Дарко Тасевски даде свое видување за се што се случи на дуелот меѓу нашата селекција и Бугарија на средбата од Лигата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на ...
сите 426 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 289 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарското МНР го осуди исвиркувањето на химната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: