Каевски: Опозицијата блокира закони цела година


Во Владата денеска попладне ќе има средба меѓу премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Средбата е закажана за 16 часот. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска ги добил контактите и позиции на ВМРО-ДПМНЕ, за набавка на поевтини енергенси. Се очекува „лицето за контакт“, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Нова влада е подобра од какви било нови нефункционални комбинации, смета пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски.– Според мене, власта беше делегетимирана ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Антонио Милошоски порача дека е бесмислено да се бара подршка за закони кои не се доставени во Собранието. Како реакција на барањето на пратениците ...
| | веќе видена | слични

Очигледно е дека за ВМРО-ДПМНЕ е бесмислено да се откаже од блокада и да даде поддршка за законите важни за граѓаните.Над 50 закони со месеци се закочени во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Прво би сакал една кратка реплика на колегите од владејачкото мнозинство, навистина е несериозно да се одржи вонредна прес конференција на премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични

Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ во изминатиот период покажа одговорност и посветеност во справување со последиците од глобалната економска и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот „Макпрес“ дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
сите 763 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 417 | | | веќе видена

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 228 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 244 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каевски: Опозицијата блокира закони цела година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: