Градинките ќе имаат греење, за училиштата општините стравуваат дека ќе бидат доведени во тесно


Греење во градинките ќе има, уверува министерката за труд и социјала. Таа е категорична дека предшколските установи нема да се доведат во ситуација да бидат ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска на денешното гостување во утринската програма на „Телевизија 24“, зборуваше и за состојбите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска во гостувањето на ТВ 24 зборуваше и за новиот Закон за работни односи, за тоа кои ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Градинките продолжуваат со работа и во зимскиот период. Проблем со листа на чекање имаме во скопските општини, затоа што има многу повеќе деца од капацитетите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денеска се сретна со Амбасадорот на Австрија, Д-р Георг Вуцас и претставници на текстилната ...
| | веќе видена | слични

На средбата се разговараше за предизвиците со кои се соочува текстилната индустрија во насока на исполнување на предвидениот план за работа, потребата од ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска оствари работна средба со претставници на Светска Банка, на која, како што информираат, ...
| | веќе видена | слични

Пред платото на Офицерски дом – Битола во организација на проектот на ЕУ „Поддршка на социјалните претпријатија“, имплементиран од Ептиса, Барка и Екорис, каде ...
| | веќе видена | слични

– Главна тема беше претстојната консултација „Инклузија на деца Роми“ што ќе се одржи во Атина во октомври. На консултацијата ќе бидат присутни претставници од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 314 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градинките ќе имаат греење, за училиштата општините стравуваат дека ќе бидат доведени во тесно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: