Градинките ќе имаат греење, за училиштата општините стравуваат дека ќе бидат доведени во тесно


Греење во градинките ќе има, уверува министерката за труд и социјала. Таа е категорична дека предшколските установи нема да се доведат во ситуација да бидат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска на денешното гостување во утринската програма на „Телевизија 24“, зборуваше и за состојбите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска во гостувањето на ТВ 24 зборуваше и за новиот Закон за работни односи, за тоа кои ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Градинките продолжуваат со работа и во зимскиот период. Проблем со листа на чекање имаме во скопските општини, затоа што има многу повеќе деца од капацитетите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денеска се сретна со Амбасадорот на Австрија, Д-р Георг Вуцас и претставници на текстилната ...
| | веќе видена | слични

На средбата се разговараше за предизвиците со кои се соочува текстилната индустрија во насока на исполнување на предвидениот план за работа, потребата од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Специјализираниот Дневен центар кој пружа услови за деца со попреченост во липковското село Оризаре функционира успешно, оцени денеска министерката за труд и ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска оствари работна средба со претставници на Светска Банка, на која, како што информираат, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денеска оствари средба со претставници на Светска Банка, на која беа присутни Сара Кол-Блек, виш ...
| | веќе видена | слични

Пред платото на Офицерски дом – Битола во организација на проектот на ЕУ „Поддршка на социјалните претпријатија“, имплементиран од Ептиса, Барка и Екорис, каде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 509 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 671 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 245 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градинките ќе имаат греење, за училиштата општините стравуваат дека ќе бидат доведени во тесно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: