Вооружен грабеж на обложувалница во Скопје: Нападнат вработен и одземен дневен промет


Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На 04.10.2022 во 12.20 часот во СВР Тетово, 64-годишен жител на гостиварско село, пријавил дека околу 11.00 часот на улица „Беличица“ во Гостивар две машки ...
| | веќе видена | слични

Бркотница со автомобили и пукање од пиштол се случило вчера во Горно Лисиче, а според полициското соопштение, пристигнале две пријави за инцидентот, „На ...
| | веќе видена | слични

Серијата инциденти и тепачки меѓу средношколци во Скопје, во кој има избодени со нож, продолжила вчеравечер, кога во болница бил примен малолетник ранет од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 27.11.2022 околу 05:10 часот во близина на крстосница „Богородица“ на локалниот пат Гевгелија – Богданци, полициски службеници од Полициската станица за ...
сите 493 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 289 | | | веќе видена

Откако повеќе од еден месец, премиерот, министрите, владините и партиските функционери од СДСМ шетаа и се среќаваа со граѓаните во сите градови во земјава, ги ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вооружен грабеж на обложувалница во Скопје: Нападнат вработен и одземен дневен промет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: