Зошто БАШ СЕГА МОБИЛИЗАЦИЈА?


2 копии

Поранешниот шеф на ЦИА во Москва, Ролф Ловат-Ларсен, зборуваше за „Си-би-ес“ за нуклеарните закани на рускиот претседател Владимир Путин. Ловат-Ларсен посочува ...
| | веќе видена | слични

Полскиот претседател Анджеј Дуда рече дека Полска разговара со САД да ја вклучи во програмата за нуклеарно споделување, која им овозможува на некои сојузнички ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска изјави дека сè уште не е донесена одлука за промена на режимот на специјалната воена операција во Украина, ...
| | веќе видена | слични

Ризикот од нуклеарен конфликт е голем поради руските закани, изјави денеска во Прага чешкиот претседател Милош Земан. „Верувам дека во оваа ситуација земјите ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин во моментов не планира да ѝ се обрати на нацијата за преформулирање на „целите на специјалната воена операција“ во Украина, ...
| | веќе видена | слични

Растечките проблеми на Владимир Путин во Украина ја прават руската употреба на тактичко нуклеарно оружје поверојатна, изјави за Sky News Џон Болтон, поранешен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто БАШ СЕГА МОБИЛИЗАЦИЈА?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: