Денеска истекува рокот за гласање на руските референдуми во Украина


Резултатите од гласањето кое речиси цела меѓународна заедница го осуди како незаконско и акт кој води кон анексија на украинска територија се очекува да бидат ...
| | веќе видена | слични
13 копии
2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин станува брзоплет и таинствен, соочен со поразите на бојното поле, предупредуваат упатени лица од Кремљ, укажувајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Владимир Путин станува брзоплет и таинствен пред поразите на бојното поле, предупредуваат упатените во Кремљ, укажувајќи дека рускиот лидер носи избрзани ...
| | веќе видена | слични

Белиот глисер се доближи до брегот на реката во источна Украина и од него се симнаа неколкумина украински војници оружени со пушки, кои делуваа изморено по ...
| | веќе видена | слични

Шефот на Главната разузнавачка управа на Министерството за одбрана на Украина, Кирил Буданов, изјави дека е убеден оти рускиот претседател Владимир Путин има ...
| | веќе видена | слични

Веќе со недели, на нецензурираните канали на апликацијата за пораки Телеграм, има низа лути критики за руските воени команданти среде неверојатната украинска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
сите 466 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 178 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 210 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска истекува рокот за гласање на руските референдуми во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: