Илија Димовски: Во 1994 навивавме за Бугарија на СП, а сега им ја исвиркуваме химната


Поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, вели дека за вчерашните свирежи и навреди за време на интонирањето на бугарската химна на натпреварот во ...
| | веќе видена | слични

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
| | веќе видена | слични

Хелсиншкиот комитет за човекови права го осудува говорот на омраза искажан на фудбалскиот натпревар помеѓу репрезентациите на Северна Македонија и Бугарија и ...
| | веќе видена | слични

„Зарем не мислите дека европските амбасадори во Скопје пред неколку дена не видоа како на трибините на нивниот стадион публиката ја исвиркува нашата химна и ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичарите во Скопје наместо да одат по патот на добрососедството, сè уште се жртви на комунистичката југословенска пропаганда на омраза кон Бугарија, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешната министерка за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева, денеска во интервју за БГНЕС порача дека странските амбасадори виделе и слушнале ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Антибугарскиот бран во Македонија одамна се претвори во антиевропски. Граѓаните на Северна Македонија до ден денес се жртви на комунистичката југословенска ...
| | веќе видена | слични

Антибугарскиот бран во Македонија одамна се претвори во антиевропски, изјави Екатерина Захариева, поранешната буграрска вицепремиерка и министерка за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Едно мора да им биде јасно на политичарите во Скопје, Европската унија гарантира подобар живот за нивните граѓани и тие го сакаат токму тоа, но наместо да одат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проблемот во Град Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката.Ова го вели Теодора Крстевска од коалицијата „Движење ...
сите 347 | | | веќе видена

Откако македонскиот сликар Илија Пенушлиски, побара неговото дело „Галичник“ да го нема вво Бугарскиот Културно-информативен центар во Скопје, истото денеска ...
сите 272 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 373 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илија Димовски: Во 1994 навивавме за Бугарија на СП, а сега им ја исвиркуваме химната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: