Кремљ: Референдумите ќе доведат до промени во областа на безбедноста во регионите што ќе се приклучат на Русија

Кремљ најави дека „референдумите“ за присоединување што ќе завршат денеска во четирите украински зони под контрола на Москва ќе доведат до промени за тие ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Властите на Северна Кореја ги поддржаа резултатите од референдумот во регионите ДНР, ЛНР, Запорожје и Херсон за приклучување кон Русија, објави Корејската ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Здружението за надворешна и меѓународна политика „Совет на амбасадори“ денеска преку соопштение го осуди чинот на анектирање на украинските области Доњецк, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Србија очекува Русија да ги заштити српските интереси на Косово, а официјална Москва се повикува на пресудата на Меѓународниот суд на правдата од 2010 година ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот и украинскиот претседател Емануел Макрон и Вол одимир Зеленски телефонски разговараа за ситуацијата поврзана со нуклеарната централа. Елисејската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 295 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кремљ: Референдумите ќе доведат до промени во областа на безбедноста во регионите што ќе се приклучат на Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: