Бектеши: Инспекторите не можат да ги контролираат поскапувањата зошто им се врзани рацете

Министерот за економија Крешник Бектеши образложува дека неконтролираното поскапување на прехранбените производи не може да се спречи се додека Собранието не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секојдневно по некое ново изненадување во однос на цените демне низ продавниците. Трговците велат дека најново поскапување е на водата „Роса“, која вчера им ја ...
| | веќе видена | слични

Млеко поевтино од 1 евро за литар, значително поевтини сувомеснати производи и различни млечни производи кои сигурно имаат и подобар квалитет од оние кои ги ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи има бројни огласи каде земјоделците нудат овошје, зеленчук и млечни производи по прифатливи цени. Откако цените на намирниците скокнаа во ...
| | веќе видена | слични

Магазинот „Фокус“ ​​посочува дека сите супермаркети и дисконти ја покачиле цената на шеќерот. За најевтиниот шеќер потрошувачите сега мора да платат 1,29 ...
| | веќе видена | слични

Порасна и шеќерот во коцки, па килограм повеќе не чини 99 центи Супермаркетите и дисконтите во Германија на почетокот на оваа недела повторно ги покачија ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи синоќа најави дека Владата ќе преземе нов пакет мерки во однос на цените на основните прехранбени производи, ...
| | веќе видена | слични

Килограм боранија за 60 денари, тиква по 15, но и кашкавал за 300 денари може да купи на интернет, ако купувачите успеат директно да се договара со ...
| | веќе видена | слични

Цените во Србија се менуваат речиси секојдневно, а се повеќе производи стануваат луксуз за граѓаните на таа земја. Месото е со послаб квалитет, путерот е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Инспекторите не можат да ги контролираат поскапувањата зошто им се врзани рацете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: