Кулеба: Европската унија треба да воведе економски санкции против Русија


Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска ја повика Европската унија да воведе економски санкции кон Русија, наместо поединечни, за да ја ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин назначи „вршители на чело“ на четири незаконски анектирани украински региони, јави руската државна новинска агенција ТАСС. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Руската федерација, Владимир Путин, ги потпиша законите за припојување на четирите украински региони кон Русија, што претставува финална фаза ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рускиот претседател Владимир Путин ги потпиша федералните закони за ратификување на „договорите за прием во Руската Федерација“ на самопрогласените ДПР и ЛПР, ...
| | веќе видена | слични

Путин ги потпиша законите за приклучување на четирите украински региони кон Русија Александра Спасеска 05.10.2022 / 11:17 Свет Москва, 5 октомври 2022 (МИА) – ...
| | веќе видена | слични

Путин ги назначи и нивните привремени водачи, пренесува ТАСС. Вршителите на должност во овие региони управуваат со териториите додека не се изберат шефовите на ...
| | веќе видена | слични

Владимир Путин и формално ја комплетираше анексијата на повеќе од 15% од територијата на Украина, иако руските сили се повлекуваат во некои од окупираните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ги потпиша законите со кои четирите украински региони Доњецк, Луганск, Херсон и Запорожје се приклучуваат на Русија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Голманот на Аргентина Емилијано Мартинез прими два гола од два шута што ги упатија фудбалерите на Холандија во текот на четвртфиналето на СП во Катар, но тоа ...
сите 141 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кулеба: Европската унија треба да воведе економски санкции против Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: