Горан Пандев, легендата на македонскиот фудбал, се огласи на социјалните мрежи по синоќешниот натпревар Македонија-Бугарија (0:1). Македонија, со пораз го ...
| | веќе видена | слични

Македонската А репрезентација не успеа преку Лигата на нации да обезбеди плеј-оф за пласман на Европското првенство 2024 откако го освои третото место во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската репрезентација го заврши настапот во Лигата на нации и тоа со трето освоени место во групата 4 од дивизијата Ц во ова натпреварување во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само двајца македонски играчи се најдоа во идеалниот тим од нашата група во Лигата на нации, во составот доминираат играчи од Грузија. Македонија ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација не се прослави во последното издание на Лигата на нации и заврши на третото место во групата во рамки на Д-дивизијата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дури седуммина фудбалери на Грузија и по двајца македонски и бугарски репрезентативци го сочинуваат дримтимот во нашата група од Сегментот Ц во Лигата на нации ...
| | веќе видена | слични

Македонија не одигра во Лигата на Нации онака како што е очекуваше, причини има многу (ТУКА) , меѓутоа двајца наши фудбалери се најдоа во идеалниот тим од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници утрово излегоа на протест на „Илинденска“ и делумно го блокираа сообраќајот во главниот град. На оваа тема разговаравме и на нашата ...
сите 424 | | | веќе видена

– Потребен е квалитетен процес на реформи и нивна одржливост за сопирање на негативните трендови со кои се соочуваме во областа на владеење на правото. Тоа ...
сите 161 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Тајната коалиција Ковачевски – Арсовска излезе на површина. И самиот Ковачевски призна дека имал средби со Арсовска во Влада. СДС и Арсовска стојат позади ...
сите 104 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Молчењето е злато

Од:
До кого (е-маил):
Порака: