Рама: Албанија со изненадувачки богата туристичка сезона

„Отворен Балкан“ е новата реалност која што треба максимално да ја искористиме за развој на туризмот, а за тоа како држава сега ни е потребна нова стратегија ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Бројот на ноќевања во туристичките сместувачки места во ЕУ, регистриран во првата половина на 2022 година, беше 14 отсто под нивото ...
| | веќе видена | слични

На Светскиот ден на турзимот, земјава се пофали со добри резултати. Кај домашните туристи нема пад, а ночевањата се зголемени за 3%. Се очекува во август да ...
| | веќе видена | слични

Министерката за трговија, туризам и телекомуникации Татјана Матиќ по повод Светскиот ден на туризмот соопшти дека туризмот во Србија ги урива сите рекорди, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Мароко е eдно од пријатните изненадувања на Светското првенство во Катар, а токму против оваа селекција Македонија би можела да одигра пријателски натпревар. ...
сите 124 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 71 | | | веќе видена

Метеорологот Славчо Поповски иззлезе со најнова прогноза за времето што не очекува. Вели дека за снег ќе почекаме. „НЕДЕЛНА АНАЛИЗА НА ВРЕМЕТО: Во седмицата ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама: Албанија со изненадувачки богата туристичка сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: