ЕУ И СЕ ЗАКАНИ НА РУСИЈА: Референдумите во Украина се нелегални и нема да ги признаеме, а се разговара и за нов пакет санкции кон Москва

Европската Унија повтори дека референдумите кои се организираа овие денови во повеќе украински области за присоединување кон Русија се нелегални и нема да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Генералното собрание на Обединетите Нации закажа итна седница што ќе започне в понеделник, а каде ќе се дискутира за руската анексија на четирите региони од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Властите на Северна Кореја ги поддржаа резултатите од референдумот во регионите ДНР, ЛНР, Запорожје и Херсон за приклучување кон Русија, објави Корејската ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Директорот за Русија во дипломатската служба на ЕУ, Микаел Сиберт го повика на разговори рускиот в.д амбасадор, Кирил Логвинов, соопштија двете страни. Како ...
| | веќе видена | слични

Вршителот на должноста постојан претставник на Русија во Европската унија, Кирил Логвинов, во разговор со претставниците на Европскиот совет за надворешни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот амбасадор во Варшава денеска е повикан во полското Министерство за надворешни работи за да му се соопшти осудата за нелегалните референдуми и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 27.11.2022 околу 05:10 часот во близина на крстосница „Богородица“ на локалниот пат Гевгелија – Богданци, полициски службеници од Полициската станица за ...
сите 493 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 289 | | | веќе видена

Откако повеќе од еден месец, премиерот, министрите, владините и партиските функционери од СДСМ шетаа и се среќаваа со граѓаните во сите градови во земјава, ги ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ И СЕ ЗАКАНИ НА РУСИЈА: Референдумите во Украина се нелегални и нема да ги признаеме, а се разговара и за нов пакет санкции кон Москва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: