Пуштена во употреба реконструираната училишна сала во ООУ „Дане Крапчев“

-Учениците од ООУ „Дане Крапчев“ добија комплетно реконструирана училишна спортска сала. Денеска ја пуштивме во употреба реконструираната училишна спортска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на Општина Гази Баба го посети населеното емсто Кирил Петрушевски, каде што се пушти во употреба нов спортски терен и реконструирано детско ...
| | веќе видена | слични

Во соработка со Бирото за регионален развој целосно ќе се реконструира спортското игралиште во населба Тунел во Велес. Средствата се обезбедени од Бирото за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во соработка со општествено одговорни компании, Општина Илинден и ЈКП „Илинден“, со цел грижа и активен однос кон својата заедница, отворено е ново катче на ...
| | веќе видена | слични

Средствата се обезбедени од Бирото за регионален развој и кофинансирање на Општина Велес, за што на 30 септември е потпишан  договор за реализација на овој ...
| | веќе видена | слични

„Започна реконструкција на детското игралиште на Булевар Никола Минчев (кај фонтана на Виното) на истото ќе се постават нови детски реквизити, ќе се репарираат ...
| | веќе видена | слични

Под слоганот ИГРАЈ СО НАЈДОБРИТЕ, Видеолотарија Касинос Австрија продолжува со амбициозниот проект за повеќенаменски и спортски игралишта низ целата земја. По ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 444 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пуштена во употреба реконструираната училишна сала во ООУ „Дане Крапчев“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: