Не се очекува бегалски бран од Русија во земјава, вели Ковачевски


13 копии

Плановите на Русија за делумна мобилизација веќе се завршени повеќе од две третини речиси две недели откако претседателот Владимир Путин повика да се зајакне ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска го даде ова упатство, пренесува руската државна новинска агенција Тасс.Покрај тоа, Шојгу нареди и да се запре ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главниот штаб на вооружените сили на Руската Федерација во најкраток можен рок ќе им даде појаснување на сите оние кои вршат делумна мобилизација за одобрување ...
| | веќе видена | слични

Поплавени со панични барања за помош за да се избегне мобилизација, руските адвокати велат дека неуморно работат на советување на оние кои се изложени на ризик ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во областа Сахалин на далечниот исток на Русија ќе им бидат поделени пет килограми риба на роднините на мобилизираните. Ова го изјави претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не се очекува бегалски бран од Русија во земјава, вели Ковачевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: