17-годишник украл телефон од друг малолетник


4 копии
2 копии

Вчера во 17.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Македонско- косовска бригада“ во Скопје, патничко возило „фолксваген голф“ удрило во пешакот ...
| | веќе видена | слични

На 04.10.2022 во 14.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Словенија“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген“, ...
| | веќе видена | слични

56-годишен скопјанец е лишен од слобода откако бил баран со централна потерница заради криумчарење на мигранти. Од МВР ги соопштуваат деталите за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Автобус на ЈСП, вчера, на улицата Никола Карев во Скопје, нагло закочил и удрил во електронска рампа. Според информациите, се работи за И. М. (42) од скопското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 178 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 844 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 210 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

17-годишник украл телефон од друг малолетник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: