Нова инвестиција на „Брако“, ЦНЦ „Хартфорд“ глодалка

3 копии

Гости на отварањето беа претставници на дипломатскиот кор, бизнис-заедницата во земјата и во странство, како и претставници на образовниот сектор. Современите ...
| | веќе видена | слични

Британската ИТ- компанија „Дамила“ официјално отвори нови модерни канцеларии во Скопје Филип Здравески 05.10.2022 / 09:10 Промо Гости на отварањето беа ...
| | веќе видена | слични

Иновативните образовни програми на Бреинстер, кои на илјадници поединци им овозможија подготовка на кариерен развој, преку совладување дигитални и други ...
| | веќе видена | слични

И по три години постоење, продолжуваме да работиме како да ни е прв ден! Митра е целосно фокусирана на Вас. Секојдневно работиме целосно да одговориме на ...
| | веќе видена | слични

Да се биде конкурентен на пазарот и во чекор со современите текови во едни вакви турбулентни и неизвесни економски времиња, не е нешто што им успева на многу ...
| | веќе видена | слични

Многу често се потценува потребниот напор за подготвување и поставување на бизнисот за е-трговија. Изминатите две години со пандемијата многу компании го ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Првата консултантска Data Science компанија во Македонија со 100% македонски капитал, Дата Мастерс, го прослави четвртиот роденден во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одговорноста за блокадите и хаосот што му се случуваат на Скопје е единствено кај Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Заминувањето на Ленин Јовановски како еден ...
сите 777 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 129 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 204 | | | веќе видена

Деновиве во поголемите ланци на маркети сме сведоци на намалување на цените на производите, па така леб може да се најде од 37-40 денари, маслото за јадење е ...
сите 159 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова инвестиција на „Брако“, ЦНЦ „Хартфорд“ глодалка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: