Стефковски: Пуштена во употреба реконструираната училишна сала во училиштето „Дане Крапчев“

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски, денеска ја пушти во употреба реконструираната училишна спортска сала во општинското основно училиште ...
| | веќе видена | слични

Во соработка со Бирото за регионален развој целосно ќе се реконструира спортското игралиште во населба Тунел во Велес. Средствата се обезбедени од Бирото за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во соработка со општествено одговорни компании, Општина Илинден и ЈКП „Илинден“, со цел грижа и активен однос кон својата заедница, отворено е ново катче на ...
| | веќе видена | слични

Средствата се обезбедени од Бирото за регионален развој и кофинансирање на Општина Велес, за што на 30 септември е потпишан  договор за реализација на овој ...
| | веќе видена | слични

„Започна реконструкција на детското игралиште на Булевар Никола Минчев (кај фонтана на Виното) на истото ќе се постават нови детски реквизити, ќе се репарираат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Под слоганот ИГРАЈ СО НАЈДОБРИТЕ, Видеолотарија Касинос Австрија продолжува со амбициозниот проект за повеќенаменски и спортски игралишта низ целата земја. По ...
| | веќе видена | слични

Голема е честа за мене како Градоначалник денес да означам нов почеток на една стара гевгелиска приказна. Ова игралиште на ДТВ „Партизан“ буди многу спомени ...
| | веќе видена | слични

Општина Зрновци обезбеди 6,5 милиони денари за изградба на нов спортски комплекс, на местото на постојното земјено игралиште во селото Мородвис. Според ...
| | веќе видена | слични

Гевгеличани добиваат уште едно модерно мултифункционално спортско игралиште „Партизан“, објави Андон Сарамандов, градоначалник на општина Гевгелија Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стефковски: Пуштена во употреба реконструираната училишна сала во училиштето „Дане Крапчев“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: