Ги споила љубовта кон коњите, бившиот на кралицата Камила бил во врска со принцезата Ана

Бившиот на кралицата Камила, Ендру Паркер Боулс, бил во врска со принцезата Ана, пренесоа британските медиуми. Нивната љубовна приказна стана актуелна ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган објавија нови фотографии од самитот за млади лидери „Еден млад свет“ два дена по официјалниот портрет на кралот Чарлс со Камила, Вилијам и ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл останаа надвор од новиот официјален семеен портрет на кој кралот Чарлс Трети позира со сопругата Камила и принцот и ...
| | веќе видена | слични

Хуго Викерс, кралскиот биограф, тврди дека историјата се повторува и дека принцот Хари го чека истата судбина како Едвард VIII. На сите ни е познато како ...
| | веќе видена | слични

 Минатата недела кралицата на Данска соопшти дека ќе им ги одземе титулите на внуците од помалиот син, но оваа одлука наиде на остри реакции. Нивните родители ...
| | веќе видена | слични

На него можеме да ја видиме кралицата Камила, со новоизбраниот крал Чарлс Трети, како и принцезата од Велс Кејт Мидлтон, со нејзиниот сопруг принцот Вилијам. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претатавникот на приватните градски превозници „Слобода превоз“, Ленин Јовановски во четвтртокот попладнето преку соопштение информираше дека компанијата, по ...
сите 253 | | | веќе видена

– Потребен е квалитетен процес на реформи и нивна одржливост за сопирање на негативните трендови со кои се соочуваме во областа на владеење на правото. Тоа ...
сите 161 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Тајната коалиција Ковачевски – Арсовска излезе на површина. И самиот Ковачевски призна дека имал средби со Арсовска во Влада. СДС и Арсовска стојат позади ...
сите 104 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
сите 209 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ги споила љубовта кон коњите, бившиот на кралицата Камила бил во врска со принцезата Ана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: