Казахстанскиот претседател вети заштита на Русите кои бегаат од мобилизацијата


„Последниве денови многу луѓе доаѓаат кај нас од Русија. Повеќето се принудени да заминат поради безизлезната ситуација. Треба да се грижиме за нив и да се ...
| | веќе видена | слични

Рускиот амбасадор во САД, Анатолиј Антонов изјави дека одлуката на Вашингтон да испрати поголема воена помош за Украина ги загрозува интересите на Москва и го ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави најавија воена помош за Киев во износ од 625 милиони долари.Одлуката на Америка да испрати дополнителна воена помош за Украина ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на Вашингтон да испрати дополнителна воена помош за Украина претставува закана за интересите на Москва и ја зголемува опасноста од воен конфликт меѓу ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Полскиот претседател Анджеј Дуда рече дека Полска разговара со САД да ја вклучи во програмата за нуклеарно споделување, која им овозможува на некои сојузнички ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Киев реагираше на руската анексија на четири украински региони во петокот, објавувајќи изненадувачка, забрзана кандидатура за приклучување кон воената алијанса ...
| | веќе видена | слични

Скривајќи се во бункер надвор од Москва, Владимир Путин наводно го подготвува својот следен потег и дали да користи тактичко нуклеарно оружје. Така барем ...
| | веќе видена | слични

Експертот за надворешна политика Иан Бонд смета дека Западот не треба постојано да се плаши од заканата на Москва за употреба на нуклеарно оружје.Инаку, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
сите 175 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 208 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 70 | | | веќе видена

Американската економија го зголеми бројот на работници за 263.000 работни места во ноември, пркосејќи им на агресивните активности на Федералните резерви за ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Казахстанскиот претседател вети заштита на Русите кои бегаат од мобилизацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: