Пензиите растат - ќе има за уште 5 кила брашно и зејтин


2 копии

Грчките пензионери излегоа на протест во центарот на Атина, по што ги кажаа нивните барања до Владата. Враќање на 13-та пензија, реални зголемувања на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Враќање на 13 пензија, реални зголемувања на пензиите, намалување на даноците на основните производи, се дел од барањата на грчките пензионери кои денеска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска вели граѓаните да бидат спокојни, бидејќи, како што нагласува пари ќе има и за исплата на пензии и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денеска гостуваше во Телевизија 24, каде зборуваше на неколку теми кои се во надлежност на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Само оваа година пензиите за сите 330.000 пензионери СДСМ ги покачи за вкупно 10 отсто. Со исклуизивен пристап, низ дијалог, заедно со пензионерите ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
сите 473 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 178 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 210 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пензиите растат - ќе има за уште 5 кила брашно и зејтин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: