Нов пензионерски клуб за жителите на Крњево и Кале

6 копии

Од Јавното претпријатие „Градски Паркинг” - Скопје, информираат дека се продолжува со интензивна работа на уредување и опремување на катните гаражи и ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие „Градски паркинг“ - Скопје, во соработка со ЈП „Паркови и зеленило“ - Скопје, работи на уредување на зонските паркиралишта во Општина ...
| | веќе видена | слични

ЈП ПОЦ го поскапи за 10 денари паркирањето на паркинзите во Буњаковец и во Пролет. Согласно со новата зонска поделба на јавните паркиралишта со кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за правда, Никола Тупанчевски, не одговара на прашањата на Алсат дали истрагата за лица осомничени за корупција од страна на тим од Вашингтон значи ...
сите 158 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 57 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 183 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 246 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 53-годишен возач кој со својот „мини купер“ направил прекршок поради кој загина 14-годишен ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов пензионерски клуб за жителите на Крњево и Кале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: